Szülői ajánlás

Amikor a kislányom betöltötte a 3.életévét és az óvodaválasztás előtt álltunk, nem volt kérdés számunkra, hogy melyik intézményt válasszuk, hiszen óvodapedagógus hallgatóként az itt töltött gyakorlataim során bepillantást nyerhettem az óvodában folyó magas színvonalú oktató-nevelő munkába A szülőnek és a gyereknek egyaránt az első nagy próbatétel az óvodai beszoktatás. Örömmel tapasztaltam, hogy a meghitt, nyugodt, családias légkörnek, óvónéni és a daduska néni gyerekszeretetének köszönhetően, Anna hamar és zökkenőmentesen beilleszkedett az óvodai életbe. Nemcsak a gyerekekkel, hanem a szülői közösséggel is harmonikus, az óvodások érdekeit szem előtt tartó kapcsolat alakult ki, amit a közös programok (kirándulás, gyereknap, közös adventi készülődés, farsang) még jobban megerősítettek, elmélyítettek. Szülőként folyamatos tájékoztatást kaptam a gyermekem óvodai életéről. A kis létszámú csoportoknak hála minden gyerekre elegendő figyelem jut, türelemmel és következetességgel nevelik őket. A változatos programokon, foglalkozásokon Anna szívesen vesz részt és élményeiről otthon is beszámol. 6 éves nagycsoportos óvodásként, lehetőség volt számára különböző versenyeken megmérettetni tudását (rajzpályázat, online versmondó verseny, rajzoló versek), ahol részvételét emléklappal, díjazással jutalmazták.

A hagyományőrző tevékenységek, a hagyományok ápolása, a jeles napokhoz fűződő népszokások érdekességük folytán is lekötik a gyerekeket, illetve megfelelő alapot biztosítanak, hogy kialakuljon bennük egy magasabb szintű, „hovatartozás érzés”, ami később az iskolában is nagyobb szerepet fog kapni. Személy szerint nekem az is szimpatikus, hogy lehetőség van egyéb fakultatív programokra (angol, zeneovi, foci, gyermektánc).

Nekünk, szülőknek mindennél fontosabb, hogy gyermekünket kiegyensúlyozottnak, boldognak lássuk a óvodában is, s ennek ékes bizonyítékai az óvó nénik által készített fotók, amiket minden héten megnézhetünk az óvoda zárt facebook csoportjában. Az óvodai csoportban együtt ünnepelt születésnapok azt mutatják, hogy mindenki ugyanolyan fontos szerepet tölt be a csoportban és összecsiszolja a közösséget. Elégedettségünk bizonyítéka, hogy tavaly a kisfiamat két és fél évesen is ebbe az intézménybe írattuk. Mindketten a Maci csoportba járnak, Zalán nagyon hamar elfogadta az új helyzetet, jó kapcsolat alakult ki az óvó nénivel, dajka nénivel és a társaival egyaránt.

A Szent Anna Katolikus Óvoda mindent megtestesít ami ahhoz kell, hogy egy lélekben és testben is egészséges, boldog, kiegyensúlyozott gyermek, kilépvén az óvoda melengető öleléséből, jó élményekkel és tapasztalatokkal felvértezve, magabiztosan kezdje el az általános iskola első osztályát.

Hálásak vagyunk ezért a csodálatos időszakért, az itt töltött óvodai évekért.

Mészáros Nóra (Rocsa Anna és Zalán anyukája)