Nyuszi csoport

Óvodapedagógus:

Czöndörné Szabó Klára (Klárika óvó néni)

Czöndörné Szabó Klára vagyok, kommunikáció szakvizsgás, minősített óvodapedagógus. A magánéletben három felnőtt gyermek édesanyja. Óvónői tanulmányaimat a Tiszaföldvári Hajnóczi József Gimnázium és Óvónőképző Szakközépiskolában és a Szarvasi Óvónőképző Intézetben végeztem. Közel negyven éve dolgozom, egy évig Öcsödön, majd Kunszentmártonban a Városi Óvoda egységeiben. 2011-ben fenntartó váltás történt óvodámban, megalakult a Szent Anna Katolikus Óvoda, melynek azóta is elismert, megbecsült tagja vagyok.

Maximálisan törekszem ellátni feladataimat, jó kapcsolatot kialakítani a rám bízott gyermekekkel, szülőkkel, pedagógus társaimmal, az óvoda dolgozóival egyaránt.

Pedagógia hitvallásomat jól tükrözi a régi kínai mondás:

„Ha jövő évről akarsz gondoskodni, vess magot,

ha egy évtizeddel számolsz, ültess fát,

ha terved egy életre szól, embert nevelj!”

Teljes életemmel, szakmai tudásommal felelős vagyok azokért a gyermekekért, akiket szüleik rám bíztak. Minden gyermek egyedi, egyszeri és megismételhetetlen. Csak megismerve, megértve, őszinte, nyitott, elfogadó magatartással, szeretettel lehet nevelni, kibontakoztatni személyiségüket, gyarapítani ismereteiket, tudásukat. Saját tudásomat folyamatosan fejlesztettem, például úszóoktatói tanfolyamot, játékos láb és tartásjavító tanfolyamot végeztem, számítógépkezelői szakképesítést, kommunikációs technikákból szakvizsgát, pedagógus II. minősítést szereztem, tehetséggondozás, hagyományőrzés terén továbbképzéseken vettem részt.

Feladataim és megbízatásaim a nevelőtestületben: könyvtár gondozás, rajz tehetségműhely vezetése, tanuló és gyakornok óvónők mentorálása. Munkám elismeréseként 1987-ben Miniszteri dicséretben részesültem. Érdeklődési köröm, a hobbim a művészet és a kézművesség. Kedvenc nevelési területem a rajzolás, festés, mintázás, kézimunka, melyet a rajz tehetségműhelyben is kamatoztathatok.