Óvoda és család

Az óvodai életben szülőként 2011 szeptemberétől veszek részt, legnagyobb lányom a Napsugár tagóvoda lepke csoportjába járt. Varga Edit és Tígyiné Csöpike voltak az óvó nénik. Első találkozásunk során a családlátogatáskor nagyon szimpatikusak voltak nekem is és a kislányomnak is, a közvetlen, együttműködő kapcsolat rögtön kialakult. Ennek az együttműködő kapcsolatnak köszönhetően megismerhettem a többi pedagógust is és nem volt kérdés számomra, hogy ebben az intézményben a másik 2 gyermekem is a lehető legjobb helyen van. A középső lányom is már iskolás, viszont a legkisebb még a mai napig ebbe az oviba jár. A kislányaim ezt a családias légkört hamar megszokták, köszönhetően az itt dolgozó pedagógusok, dajka nénik gyermekszeretetének. Lányaim zenei területen kiemelkedőek, több hangszeres versenyen részt vettek nagyon jó eredményekkel, mivel már kisgyermekkorban jó alapokat kaptak.

2013-ban lettem a nevelőtestület tagja. Nagyon fontosnak tartom, hogy a családdal a kapcsolatot már óvodába lépés előtt felvegyük, akár a nyílt napok során vagy az első találkozások alkalmával. Ahhoz, hogy a bizalom kialakuljon meg kell találni a közös hangot, hogy a nevelési elgondolások, nézetek, módszerek közelítsenek egymáshoz. A helyzetnek, időnek partnernek megfelelő kommunikáció a mindennapok során elengedhetetlen. A szülőket megbecsüljük, együttműködésre törekszünk, partnerként kívánunk részt venni a gyermek nevelésében. Az óvodai csoport szülői közösségét úgy próbáljuk szervezni, hogy mindenki megtalálja benne a helyét, a kapcsolatépítés során figyelembe vesszük az egyéni érdeklődést. Lehetőséget biztosítunk a szülőnek, hogy bepillantást nyerjen az óvodai életbe. Az óvoda minden csoportjának van egy facebook zárt csoportja, ahova rendszeresen képeket töltünk a gyerekekről, illetve információkat osztunk meg. Minden kérés vagy kérdés vagy esetleg probléma esetén fontosnak tartom, hogy a lehető leggyorsabban megoldást találjunk.

Dóri óvó néni