Pitypang csoport

Óvodapedagógus:

Józsa Anita (Anita óvó néni)

Józsa Anitának hívnak. A Szent Anna Katolikus Óvoda megalakulása óta vagyok tagja a nevelőtestületnek. 2002-ben Gyermektánc oktató óvodapedagógus, 2010-ben Tehetségfejlesztő pedagógus diplomát szereztem. Szívügyem a Programunk alapjául szolgáló néphagyomány ápolás. Fontosnak tartom, hogy bevonjuk a gyermeket a hagyomány, a múlt értékeinek művelésébe, megismertessük őket szülőföldünk népi kultúrájával. Munkám során kiemelten kezelem a művészeti nevelést.

Tehetségfejlesztő pedagógusként magam is vezetek egy tehetségműhelyt vizuális területen. Fontosnak tartom az ide járó kiváló képességű gyermekek magas színvonalú továbbfejlesztését. Gondozó munkámban elengedhetetlennek tartom a magas szintű elhivatottságot és szakmai hozzáértést, ennek érdekében igyekszem módszertani kultúrámat folyamatosan gazdagítani, komplex módszereket alkalmazni, folyamatosan megújulni, a változásokhoz alkalmazkodni. A „Varázskréta”  tehetségműhelybe és csoportomba járó gyermekek számos megyei, országos és nemzetközi sikert értek már el rajzos, művészeti pályázatokon. A Tehetséggondozás szakmai csoport vezetőjeként szívvel-lélekkel segítem intézményünkben a tehetséggondozó műhelyeinkben folyó szakmai munka fejlődését. Pályázati felelősként az Intézmény pályázati tevékenységének széles körű segítése, az innovációkban való részvétel kiszélesítése fontos számomra.

HITVALLÁSOM:

„Az őszinte dicséretnek mágikus hatalma van. Ha azt akarod, hogy a másik fejlődjék, dicsérd őszintén. Ez mindig lehetséges. Vizsgáld a másikat, lásd meg tehetségét, képességeit, világíts rá azokra.”

Munkám során fontosnak tartom a szülőkkel való együttműködést.

Szeretek a természetben sétálni, felfedezni a környezetünkben rejlő csodákat, szívesen készítek róluk fotókat.