Elérhetőség

Napsugár Óvoda
Kunszentmárton, Széchenyi ltp. 2.
tel.: 56/461-167
fax: 56/560-356
e-mail: titkarsag@szentannaovoda.hu

 

Epreskerti Óvoda
Kunszentmárton, Csongrádi út 18.
tel.: 56/461-238
facebook: Szent Anna Katolikus Óvoda

Kézműves tevékenységeink

A gyermekeink személyiség formálását, készségek és képességek kialakulását és a nevelést a magyar hagyományok közvetítése és kézműves foglalkozások nagyban segítik a napi tevékenységeink során. A foglalkozásokon alapul vesszük a gyermeki kíváncsiságot, a mesék világát, a népi hagyományokat, mondókákat, de mindenképpen alapul vesszük a tapasztalataikat, meglévő ismereteiket. Hogyan érjük el, hogy a gyermekeink jól érezzék magukat és meg tudjuk szerettetni velük a kézműveskedés színes skáláját? Játékkal, hiszen a játék a kisgyermekkor legfontosabb és legfejlesztőbb tevékenysége, így ebben a korban a leghatékonyabb tanulási forma. Valamint az ábrázolás számtalan formájával, ami az alkotó kedvet és kreativitás örömteli érzését váltja ki a gyermekekből.

Minden gyermek szeret alkotni. Előszeretettel fejezik ki érzéseiket saját kezűleg készítette rajzaikkal, alkotásaikkal. Az óvodai napi játéktevékenységek részeként, lehetőséget teremtünk a kézműves foglalkozásokra. Életkori sajátosságaiknak megfelelően ismertetjük meg a gyermekeket különböző technikákkal, technikai eszközökkel. pld: gyurmázás, ceruza használat, festés, nyomdázás, varrás. A Kicsik megtanulják biztonsággal használni a ceruzát, az ollót, ragasztót, így a tevékenységek során a gyermekek játékos formában ismerhetik meg a kreatív alkotások formáját, az örömmel, saját kezűleg elkészített alkotásokat.

Megismerkednek a hagyományőrző népi mesterségekkel, pld a nemezelés, mézeskalácssütés, tojásdíszítés, agyagozás, vagy batikolás formájával is.

A kézműves foglalkozás, vagy a kézműves műhely tevékenységének célja a gyermekek tér, forma, színképzetének gazdagítása, esztétikai, szép iránti nyitottság, igényesség alakítása. A finom kézmozgás ügyesedése, a technikákkal való megismerkedés. Újra alkotással az alkotókészség, kreativitás fejlesztése. A nagycsoportos gyermekek, az alvásidő lecsökkentésével, a tevékenységek során játszva ismerkednek alkotócsoportokban az anyagokkal, technikákkal a kézműves műhelyek tevékenységei során.

Óvodapedagógusaink megismertetik a kézműves technikák színes palettájával a gyermekeket, felkeltik alkotókedvüket. Ez a fejlesztés óvodába lépéstől, egészen az iskolába indulás előttig, az óvodai élet során történik, átszőve mindennapjaikat. Motivációink között szerepel, hogy sok-sok remekmű, rajzpályázatokon részt vesz (díjat nyer), vagy mesekönyv illusztrációként is szerepelhet. Alkotásaikból csoport – vagy óvodai szintű kiállításokat rendezünk, ahol megcsodálhatják egymás munkáit. Célunk: Hogy örömteli, kreatív, felszabadult és változatos technikákkal ismertessük meg a gyermekeinket, átszőve a néphagyomány adta értékes kincseivel.

Csöpi óvó néni