Mókus csoport

Óvodapedagógusok:

Benke-Dósa Dóra (Dóri néni)

Benke-Dósa Dóra vagyok, 2007-ben végeztem a szarvasi főiskolán tanító szakon testnevelés és sport műveltségi területen. A Szent Anna Katolikus Óvoda nevelőtestületének 2013 óta vagyok a tagja. Kezdetben dajkaként vettem részt az óvodai munkában. 2018-ban óvodapedagógus szakon diplomát szereztem, azóta a mókus csoport óvó nénije vagyok.

Célom, hogy a gyermekek sokoldalú, érdeklődő felnőttekké váljanak. Szeressék, tiszteljék egymást, valamint a körülöttük lévő világot. Fontosnak tartam, hogy csoportban minden gyermek jól érezze magát, létrejöjjön a nyugodt légkör, illetve figyelmet fordítok a gyermekek személyiségének megismerésére. Munkám során lehetőségem volt több program, rendezvény megszervezésében részt venni. Kedvenc tevékenységeim közül kettőt szeretnék kiemelni a zene és a mozgás. A zeneszeretet már gyermekkorban magával ragadott 7 évig jártam zongora órákra.

Hobbim a futás, rendszeresen sportolok. Szabadidőmet gyermekeimmel töltöm, legkisebb lányom még óvodás, 2 nagylányom iskolás.

Mészáros Nóra (Nóri néni)

Mészáros Nóra vagyok, a Mókus csoport óvó nénijeként dolgozom tavaly novembere óta ebben az intézményben.2005-ben végeztem, a mai nevén Szent István Egyetem Pedagógiai Karán óvodapedagógus-tanító szakon. Pályámat tanítóként kezdtem a szelevényi általános iskolában, majd két év után a cserkeszőlői Petőfi Sándor Általános Iskola tantestületének lettem tagja. Osztályfőnökként számomra a tanítás-tanulás,a nevelés,az értékteremtés,az ismeretek átadása mind olyan fogalmak,melyek életem és eddigi pályám meghatározói. Két gyermekem van, mindkettő a Szent Anna Katolikus óvoda Maci csoportjába járnak.

A sors rendezte úgy az életemet, hogy a 3-6 éves gyermekek között is kipróbálhatom magam. Célom a nyugodt, biztonságot adó légkör kialakítása, valamint hogy minden gyermek életkorának, egyéniségének megfelelő, differenciált fejlesztést kapjon.

Szabadidőmben szeretek olvasni, kirándulni és minél többet játszani a gyermekeimmel.