Szakmai munkánk

Szakmai tevékenységünk specialitásai röviden

Pedagógiai programunk országos szinten egyedülálló, miniszteri elismerésben is részesülő Jászkun Néphagyományőrző Óvodai Program. Nevelőmunkánk alapelve ennek szellemében a hagyományőrzés érzelmi hatástöbbletének kiaknázása.

Az Óvodai Nevelés Országos Alapprogramjában foglaltakból kiindulva legfontosabb célunk a gyermeki személyiség harmonikus fejlesztése, kibontakoztatása a helyi néphagyományok ápolásának gazdag eszközrendszerével; a kultúrára való érzékenység kialakításával nemzeti értékeink megbecsülésére nevelés; a jászkun hagyományok és a természet iránti fogékonyság megalapozása, a körülöttünk lévő szűkebb és tágabb világhoz való pozitív viszony kialakítása, az óvodai tevékenységek eszközeivel.

Az óvodai nevelésünkben alkalmazott pedagógiai módszereknek, intézkedéseknek a gyermek személyiségéhez kell igazodni. Nálunk minden gyermeket megillet személyiségének feltétel nélküli elfogadása, a szeretet, az együttérzés, szükségleteinek kielégítése, a fejlődését elősegítő egyéni bánásmód.

Kiemelten kezeljük gyermekeink erkölcsi, esztétikai értékrendszerének kialakítását.

Az óvodai életrendben a gyerek központi tevékenységformája a játék. A gyerek a játék által fejlődik és fejleszthető, amit pedagógiai programunk gazdag eszköz és hatásrendszere teljesít ki.

A keresztény értékrend és annak megtapasztalása oly módon jelenik meg óvodai életünkben, hogy gyermekeink számára mintát nyújtunk a többi gyermekhez, és szülőkhöz való helyes viszonyulásukban, a legfontosabb erkölcsi, érzelmi tulajdonságok megalapozása érdekében. Az életkori sajátosságokhoz igazodó témák feldolgozása során kiemelt szerepet kap a bibliai történeteken keresztül olyan személyiségjegyek fejlesztése, mint a szeretet, megbocsátás, segítőkészség, önzetlenség, figyelmesség.

A következőkben óvodapedagógusaink által készített írásokon keresztül szeretnénk Önökkel megismertetni az óvoda hitvallását, az itt folyó szakmai munka elméleti és gyakorlati oldalát.