Kedves Látogató!

Sok hasznos tudnivalóval, képes élménybeszámolókkal, szakmai munkánk bemutatását célzó rövid ismertetőkkel szeretnénk kedvet ébreszteni Önökben, hogy weblapunkon is kísérjék figyelemmel óvodánk munkáját.

A kunszentmártoni Szent Anna Katolikus Óvoda két épületben, 6 óvodai csoporttal működik. A Széchenyi lakótelepen található (4 csoportot működtető) Napsugár Óvoda 1980 óta, míg a város másik végén épült (2 csoportos) Epreskerti Óvoda több mint 40 éve fogadja a város óvodásait.

2011-ben – szülői kezdeményezésre – a város vezetése átadta az óvodák működtetési jogát a Szeged-Csanád Egyházmegyének, így a korábban „Városi Óvoda” néven működő intézmény székhelyén és telephelyén 2011. szeptember 1-én megkezdte működését a Szent Anna Katolikus Óvoda.
Nevelőtestületünk legnagyobb erénye, hogy a jól bevált, több évtizedes gyakorlat mellett nyitottak az óvodapedagógusok az új befogadására, lehetőségek kipróbálására. Büszkék vagyunk elért eredményeinkre, békét, jó kedvet, szeretetet sugárzó, családias légkörünkre, magas szakmai színvonalat képviselő testületünkre.

Ovisaink népviseletben

Pedagógiai programunkban célul tűztük ki a helyi néphagyományok ápolásának gazdag eszközrendszerével, a kultúrára való érzékenység kialakításával nemzeti értékeink megbecsülésére nevelést; a jászkun hagyományok és a természet iránti fogékonyság megalapozását, a körülöttünk lévő szűkebb és tágabb világhoz való pozitív viszony kialakítását, az óvodai tevékenységek eszközeivel. Nevelőtestületünk hagyományőrző tevékenységére a városhatáron túl is felfigyeltek. Legkiemelkedőbb elismerésünknek a dr. Fazekas Sándor miniszter úr által írott elismerést tekintjük, melyre rendkívül büszkék vagyunk.

A katolikus értékrend és annak megtapasztalása oly módon jelenik meg óvodai életünkben, hogy gyermekeink számára mintát nyújtunk a többi gyermekhez, és szülőkhöz való helyes viszonyulásukban, a legfontosabb erkölcsi, érzelmi tulajdonságok megalapozása érdekében.

Tehetséggondozás

A gyermeki kreativitás kibontakoztatásával és a tehetséggondozás egyéb sorskérdéseivel már óvodáskorban foglalkozni kell, hiszen ezek a kérdések már az óvodában dőlnek el leginkább.
Megtiszteltetés számunkra, hogy óvodánkat Tehetségponttá nyilvánította a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács.
Programunk célkitűzése: a kiemelkedő képességű, kiválóan kreatív gyermekek felfedezése, személyiségük optimális fejlesztése.
A gyermekek fejlesztése két síkon történik: óvodai csoportjaikban a napi tevékenységekbe ágyazva, illetve kiscsoportos kreativitást fejlesztő „tehetséggondozó” foglalkozások keretében (rajzos, néptánc, mozgásos tehetségműhely, sakkoktatás, ovifoci, bábcsoport…).
Tehetséggondozó munkánk eredményességét számtalan országos helyezés és elismerés igazolja.

Felzárkóztatás

Bár a gyermekek tanuláshoz szükséges képességei folyamatosan fejlődnek, a gyermekek érettsége néhány esetben mégis nagy egyéni eltéréseket mutathat. Nekünk oda kell erre figyelnünk, hiszen a testi, lelki és szociális érettség együttesen határozza meg a sikeres iskolakezdést.
A gyermekek képességbeli hátrányainak kompenzálása érdekében intézményünkben ún. Felzárkóztató műhelyek működnek, speciális végzettségű fejlesztőpedagógusok és gyógypedagógus irányításával. A gyermekek fejlesztése itt is – mint az óvodai csoportokban – egyénre szabott fejlesztési terv alapján történik mikrocsoportos és egyéni formában.

Nevelőközösségünk minden tagja azon fáradozik, hogy minden hozzánk járó gyermeknek derűs, nyugodt, biztonságot nyújtó óvodai éveket biztosítsunk. Közös célunk, hogy a szülőkkel együttműködve a lehető legjobb feltételeket nyújtsuk az óvodás korú kisgyermekek érzelmi biztonságának megteremtéséhez, felhőtlen, örömteli gyermekkoruk megóvásához, képességeik kibontakoztatásához.