Óvodába hívogató

KEDVES ANYUKÁK ÉS APUKÁK!

Mielőtt óvodát választanak legdrágább kincsüknek – gyermeküknek – látogassanak el csemetéjükkel a lakótelepi Napsugár Óvodába, vagy a Csongrádi úti Epreskerti Óvodába!

A hozzánk iratkozó gyermekek létszáma meghatározó lehet pl. a csoportösszetétel és a pedagógus párok kialakítása terén, de mi bízunk benne, hogy jelenlegi férőhelyszámunkat és szakembergárdánkat megőrizve tudjuk a következő tanévet indítani. Amennyiben ez a célkitűzésünk sikeres lesz, úgy az elmúlt tanévekhez hasonlóan a következőket tudjuk nyújtani a minket választó szülők, ill. a hozzánk járó gyermekek számára:

• ideális létszámú csoportok
  • több diplomával rendelkező, speciális szakképesítésű, nagy szakmai tapasztalattal rendelkező gyermekszerető óvodapedagógusok
  • nagy létszámú nevelőmunkát segítő szakalkalmazotti csapat
  • jól felszerelt óvodaépület, tágas udvar, speciálisan az óvodás korosztály igényeinek megfelelően kialakított, ízlésesen díszített csoportszobák és egyéb helyiségek (minden csoportnak külön öltöző és mosdó)
  • rugalmas nyitva tartás (a szülők munkaidejéhez igazított és igény szerint bármikor változtatható nyitás és zárás)
  • barátságos, közvetlen légkör
  • fokozatos, kíméletes, szorongás-mentes beszoktatás biztosítása, ahol örömmel veszik az édesanya aktív jelenlétét, segítségét

Fenntartónk – a Szeged-Csanádi Egyházmegye – olyan biztos anyagi hátteret nyújt az intézménynek, ami lehetővé teszi, hogy a szülőkre a lehető legcsekélyebb anyagi terhet rójon gyermeke óvodáztatása.

Mire gondolunk itt?

• Óvodai rendezvényeken nem szedünk belépődíjat.
  • Nem kérünk tisztálkodási felszerelést a szülőktől, mert az óvoda vásárolja a gyermekeknek a WC papírt, zsebkendőt, szalvétát, fogkrémet stb.
  • Minden gyermek számára saját jellel ellátott ágyneműt és törölközőt biztosítunk, melyet az óvodában mosunk a higiéniai előírások maximális figyelembe vételével.
  • Helyben szervezett programjaink, tehetséggondozó és felzárkóztató foglalkozásaink ingyenesek.

SPECIÁLIS SZOLGÁLTATÁSAINK

ORSZÁGOS RENDSZERBEN MEGVALÓSULÓ TEHETSÉGGONDOZÁS

Mi a tehetség? A személyiség alapvető vonása, amely lehetővé teszi a jó képesség magasabb szintűvé alakítását.

Hitvallásunk: A gyermeki kreativitás kibontakoztatásával és a tehetséggondozás egyéb sorskérdéseivel már óvodáskorban foglalkozni kell, hiszen ezek a kérdések már az óvodában dőlnek el leginkább.

Megtiszteltetés számunkra, hogy óvodánkat Tehetségponttá nyilvánította a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács.

Programunk egyik legfontosabb célkitűzése: A kiemelkedő képességű, kiválóan kreatív gyermekek felfedezése, személyiségük optimális fejlesztése (megelőzzük a tehetségígéretek elkallódását, felismerjük a gyermekekben bujkáló kiváló képességeket).

A gyermekek fejlesztése két síkon történik: óvodai csoportjaikban a napi tevékenységekbe ágyazva, illetve kiscsoportos kreativitást fejlesztő „tehetséggondozó” foglalkozások keretében.

Mindkét óvodánkban működik:

• rajzos tehetséggondozó műhely